Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Firanowe przelotki

Zasłonki i firanki na przelotkach

Sposobów na aranżację firan oraz jest naprawdę mnóstwo. Ale zanim dokonamy jakiejkolwiek aranżacji, trzeba przecież zadbać o odpowiednie zawieszenie firanki. Wydaje się to bardzo proste. Najbardziej popularne jest oczywiście przypięcie tzw. żabek. Ale jak się okazuje to nie jedyny sposób na zawieszenie firanki. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się przelotki na firany oraz zasłony. To specjalne  elementy, które nabijane są bezpośrednio na firany oraz zasłony. Zamontowanie przelotek może drogo kosztować. Warto zatem poznać sposób na samodzielne ich wykonanie. Naprawdę warto o tym pomyśleć, ponieważ przelotki wyglądają naprawdę ciekawie i dodają atrakcyjności do każdego wnętrza!

Kupowanie karnisza wcale nie jest takie proste. W sklepach znajdziemy bardzo szeroką ofertę, a to na pewno nie ułatwia podejmowania decyzji. Kupując karnisz można przebierać wśród wielu modeli, kształtów oraz materiałów do wykonania. Podobnie sprawa wygląda w przypadku zasłon oraz firan. Ich dostępność jest naprawdę bardzo szeroka. Sposobów zawieszenia firanek jest kilka. Jeden z nich to zastosowanie wspomnianych już żabek. To elementy, w które bezpośrednio wkłada się materiał firanki lub zasłonki. Przelotki to zazwyczaj elementy wykonane z plastiku. To nic innego jak dwuczęściowe krążki, które montowane są w materiale, a następnie nakładane na drążek karnisza. Wyglądają one zdecydowanie efektywniej i przejrzyściej od żabek. Ich plusem jest na pewno również to, że nie niszczą materiału, tak jak często wygląda to w przypadku żabek.

Przelotki można założyć samodzielnie. wystarczy do tego prosta linijka, nożyczki oraz pisak. Jak właściwie wyliczyć liczbę przelotek? Należy pamiętać, że będą one montowane tylko parzyście. Odległość pomiędzy kolejnymi elementami powinna wynosić 11 centymetrów (w momencie, gdy zasłona wisi po bokach okna pełniąc funkcję ozdobną). Każda przelotka otwierana i zamykana jest na zatrzask. Wystarczy zaznaczyć otwór do wycięcia i po prosu – wyciąć kółko. Może dojść do prucia materiału – aby temu zapobiec najlepiej jest wypalić dziury specjalną wypalarką. Można również obszyć nićmi. Przelotki można zastosować właściwie w przypadku każdej firany. Niezależnie czy będzie to firanka z żakardu czy np. z woalu. W każdej sytuacji będzie to wyglądać po prostu dobrze.