Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Firanowa markizeta

Ładne firanki z markizety

Żeby coś więcej powiedzieć o firankach z markizety, trzeba wiedzieć czym jest markizeta. To lekka i przejrzysta tkanina (siatka) wykonana z poliestru, przypominająca tradycyjną tkaninę, z której szyje się firany żakardowe. Markizeta charakteryzuje się wysoką jakością oraz wysoką trwałością. Warto wiedzieć, że tym wyższa jest trwałość, im gęstsze są odstępy pomiędzy nićmi w splocie. Firana uszyta z markizety nie gniecie się, ale za to efektownie układa się, tworząc ciekawe aranżacje. Bardzo istotne jest również to, iż jest to materiał bardzo odporny na różnego rodzaju zabrudzenia. Wygląda zawsze świeżo. Nie trzeba prać go często, a jeżeli już to można to robić w pralce w temperaturze do trzydziestu stopni. Warto jednak pamiętać o tym, by nie suszyć markizety w suszarce bębnowej. Najlepiej zawiesić ją jeszcze mokrą na karniszu, naciągając lekko dół. Oczywiście, najlepiej prać ją ręcznie albo mechaniczne, wykorzystując profesjonalne woreczki do prania.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się oryginalne firanki z markizety? Warto o nich pomyśleć w przypadku właściwie każdego wnętrza. Świetnie sprawdzą się w przypadku kuchni, jadalni czy pokoju dziennego. Przede wszystkim z tego powodu, że jest to materiał lekko usztywniony. A to oznacza, że można go w bardzo efektowny sposób ułożyć np. wykorzystując do tego żabki czy klipsy (bez potrzeby marszczenia na taśmie).

Firanki z markizety ozdabiają przede wszystkim kuchnie. Okazuje się jednak, że coraz częściej wykorzystywane są także w innych pomieszczeniach. Warto pomyśleć o połączeniu tego rodzaju firany z innym rodzajem. Świetnie w tym przypadku będzie komponować się na przykład elegancki lambrekin. Pole do popisu jest jednak znacznie szersze. Z całą pewnością warto to wykorzystać. Bo ozdoby okienne potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Niby szczegół, ale to przecież szyk tkwi w szczegółach. Warto o tym pamiętać planując okienne aranżacje, które mogą sprawić prawdziwe cuda!