Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Woalowe firanki

Firany i zasłony z woalu

Woal to cienka, lekko prześwitująca tkanina o mlecznym kolorze. Posiada włosowo-wątkowy splot. Produkowana jest z bawełny, włókien sztucznych (np. poliestrów albo polamidów) albo z ich mieszanki. Wykorzystywana jest przede wszystkim w branży dekoracyjnej. Głównie w domowych aranżacjach wnętrz. Firany i zasłony z woalu zawsze wyglądają elegancko i stylowo. Tym bardziej, jeżeli są w stu procentach dopasowane do konkretnego pomieszczenia. Taka firana może ciekawie wyglądać zarówno w salonie, jaki i w kuchni jako urocza zazdrostka. Ale uroki woalu bardzo często można również dostrzec w branży odzieżowej, np. w sukienkach.

Firany z woalu, bo na nich przede wszystkim chcielibyśmy się skupić, pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Oczywiście, są to firanki, a więc pełnią też funkcję praktyczną. Niemniej jednak ma ona drugorzędne znaczenie. Krążą opinie, że mimo dekoracyjnego charakteru woalu jest on trudny do ułożenia, ponieważ łatwo do pomarszczyć i pozginać. Nie jest to prawdą. Prawdziwa firana z woalu jest bardzo podatna na upinania, ale wcale nie widać na niej dużych zgnieceń czy pomarszczeń. Śmiało może więc znajdować się na oknie czy drzwiach balkonowych, które są często otwierane.

Zwolennicy woalu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że są to elementy wymagające starannej pielęgnacji. Jeżeli będziemy je prać w odpowiedni sposób, to będziemy cieszyć się ich bardzo efektownym wyglądem przez długi czas. Warto przedtem jednak poznać zasady prania firan z woalu. Przede wszystkim najważniejsza reguła – firany z woalu pierzemy tylko i wyłącznie ręcznie. Pod zdjęciu należy firanę namaczać przez minimum godzinę w misce z zimną wodą. Następnie wodę należy zmienić (na trochę cieplejszą, ale pod żadnym pozorem nie gorącą!) z dodatkiem proszku do prania delikatnych tkanin. Warto zastosować także sól do prania firanek. Podczas prania prawdopodobnie zajdzie potrzeba kilkukrotnej zmiany wody. Firany należy odsączyć z wody i rozwiesić złożone od obcieknięcia. Przed powieszeniem można je delikatne przeprasować, pamiętając by żelazko nie było gorące.