Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Kuchenna zazdrostka

Dekoracyjne zazdrostki do kuchni

Słowo „zazdrostki” tak naprawdę niewiele mówi. Okazuje się jednak, że wszyscy bardzo dobrze kojarzymy małe firaneczki, które umieszczane są zazwyczaj w pomieszczeniu kuchennym, ale także w łazience. Kojarzy się przede wszystkim z babcią i starym, domowym klimatem kuchni. Ale przecież w dzisiejszych czasach zazdrostki wykorzystywane są bardzo często do domowych aranżacji. I wcale nie są to babcine rozwiązania (chociaż z powodzeniem stosowane także przez nasze babcie), ale nowoczesne trendy, które naprawdę warto wziąć pod uwagę.

Zazdrostka ma małe rozmiary. Jej zadaniem jest delikatnie przysłaniać okno, aby nie tracić światła dziennego. Nie bez znaczenia jest również funkcja dekoracyjna. Zazdrostka może dodać mnóstwo uroku każdej kuchni! Warto dopasować idealnie do całej aranżacji mała firaneczkę. Kuchnia zyska wówczas zupełnie nowy wymiar. Będzie bardziej przytulna i bardziej domowa. Bo taka przecież powinna być kuchnia. Zazdrostki mocowane są na metalowym „patyczku” posiadającym plastikowe końcówki. To pozwala na rozsunięcie firanki na pożądaną długość. W ten sposób bez najmniejszych trudności można dopasować firankę do szerokości okna. Jeżeli kupujemy zazdrostkę w sklepie to zazwyczaj do zestawu otrzymujemy jeszcze jeden patyczek, 2 przylepce do przyklejania do futryny okiennej oraz 2 haczyki metalowe do przykręcenia na stałe do futryny okna.

Zazdrostki to nie duże firany na wymiar, a małe, stylowe firaneczki, bardzo często haftowane czy wykonywane na szydełku. Sporo znajdziemy również zazdrostek koronkowych. Coraz częściej oferowane są też bardziej oryginalne i nietypowe małe, kuchenne firanki. Mogą być jednokolorowe, gładkie, ale też kolorowe, w formie naklejanej. A to oznacza, że jesteśmy w stanie dopasować zazdrostkę do każdego pomieszczenia kuchennego. Nieważne w jakim stylu jest utrzymane. Warto sprawdzić dostępne rozwiązania, by wybrać to jedyne, które najbardziej nam odpowiada.